Experience Ogliastra ...

Lokalizacja i okolica

Wybrzeże i okolica

Kompleks wypoczynkowy znajduje się na terytorium gminy Cardedu, w prowincji Ogliastra na wschodnim wybrzeżu Sardynii. Jest on malowniczo położony przy plaży Perdepera, piaszczystej, rozciągającej się na długość 2 km, gdzie woda morska ma wyjątkowy turkusowy kolor.

Nawet w najbardziej obleganym przez turystów miesiącu sierpniu plaża ta nigdy nie jest zatłoczona i każdy znajdzie tu dla siebie ustronne miejsce. W niewielkich barach na plaży można tez wynająć leżaki i parasole.

Cardedu znajduje się w samym sercu schodzącego do morza górzystego regionu Ogliastra, czyli jest to miejsce idealne zarówno dla miłośników spędzania aktywnego wypoczynku w górach  jak i tych, którzy wolą leniuchować na szerokich, piaszczystych plażach.

W pobliżu miejscowości, w niewielkich odległościach, które w parę minut pokonacie samochodem odkryjecie wiele zjawiskowych plaż, niektóre z nich zaliczają się do najpiękniejszych  na całym sardyńskim wybrzeżu.

Poniżej przedstawiamy te, które według nas zasługują na szczególna uwagę i  odwiedziny:

    • Su Sirboni, w odległości ok. 4 km od kompleksu, przepiękna zatoczka z białym piaskiem i krystaliczną turkusową przejrzystą wodą, otoczona makią śródziemnomorską i charakterystycznymi czerwonymi skałami;

    • Cea, około 10 km od kompleksu, długa na około 1 kilometra piaszczysta plaża w kształcie łuku o jasnym drobnym piasku i szmaragdowej wodzie morskiej;

    • Lido di Orri, około 14 km od kompleksu ciąg niewielkich zatoczek z drobniutkim białym piaskiem, płytką przy brzegu lazurową wodą, wszystko to okraszone charakterystycznymi „panettoni” z szarego granitu.

  • .

Gastronomia

Ogliastra to rejon o wyjątkowo bogatej i zróżnicowanej kuchni lokalnej. Terytorium położone pomiędzy górami Gennargentu a zatoką Golfo di Orosei proponuje tradycyjne, proste dania kuchni pasterskiej na bazie serów i mięs jak też wyrafinowane dania rybne.

 

Ogliastra to również ziemia porośnięta winnicami. Cannonau to najpopularniejszy na Sardynii szczep. Dla spragnionych degustacji wiele winnic w okolicach oferuje swoje wina o wysokiej jakości.

 

Region ten może się również pochwalić wyrobem tradycyjnego chleba oraz makaronów, począwszy od słynnego „su pistoccu”  chrupiącego cienkiego  chleba wypiekanego w piecu dwukrotnie po „su moddizzosu” czyli focaccię  z semoliny z pszenicy durum, z dodatkiem ziemniaków. Popularny jest tu również chleb nadziewany np. cebulą czy pomidorami.

 

Spośród serów na uwagę zasługują pecorino ( z mleka owczego), caprino (z mleka koziego) oraz casu axedu , kwaśny ser w smaku zbliżony do greckiej fety.

 

Jednakże królową dań i symbolem tutejszej kuchni są „culurgionis”, sakiewki z ciasta wypełnione farszem z ziemniaków, lokalnego sera i mięty. Ręcznie robione i klejone w charakterystyczny sposób przypominają kłos pszenicy.

 

Wspaniałe steki z rożna, mięso zwierząt które pasło się na zielonych słonecznych górskich pastwiskach, oraz świeżo złowione morskie ryby przygotowane w prosty sposób aby jak najbardziej podkreślić ich doskonały smak i jakość to główne składniki lokalnej kuchni. Grzech nie spróbować!

Residenza Mare Azzurro
Cardedu, Ogliastra Case in affitto con piscina
viale Buoncammino, 08040 Cardedu
GEO: 39°46'48.54 N, 9°39'56.09 E

IUN: iun.gov.it/E2075
 

 

INFO & BOOKING +39 070684545

 

lun-ven dalle h 09.30 alle h 13.30

mon-fri from h 09.30 to h 13.30

  • Facebook Basic Black
  • Black Instagram Icon

Exclusive Commercial Advisor of Residenza Mare Azzurro

Sardinia Point S,r.l. - P.I. 02540910920

 Privacy | Limiti di responsabilità contenuti SITO: foto , informazioni e prezzi... vedi